Základní škola a Mateřská škola Soběšovice
a Mateřská škola Soběšovice

Co děti potřebují do MŠ

Aby se děti v mateřské škole  cítily dobře, mohou si přinést z domova, na zodpovědnost rodičů, svoji oblíbenou „tichou“ hračku (například plyšáka), která jim pomůže překonat potíže při odloučení od rodiny.

Vaše dítě bude potřebovat:

• Do budovy -  klasické dětské papuče s pevnou patou a bílou podrážkou (ne šněrovací).
  • Do třídy – pohodlné oblečení ( např. zástěrku, sukýnku, punčocháče,  leginy, tepláky, hrací kalhoty, triko s krátkým/dlouhým rukávem). Dítě v tomto oděvu tráví většinu dne. Je proto důležité, aby se v něm cítilo příjemně a pohodlně.
  • Do šatny – dostatek náhradního oblečení (spodní prádlo, ponožky, punčocháče, triko, tepláky, pyžamo apod.).
  • Do koupelny - zubní kartáček bez pasty, hřeben s poutkem k pověšení.
  • Do ložnice - podepsané pyžamo - výměnu provádějte každý týden. Děvčatům s delšími vlasy dejte plastovou uzavíratelnou krabičku s náhradními gumičkami a sponkami.
  • Na pobyt venku – pohodlné sportovní oblečení a sportovní obuv. Vše přizpůsobené danému ročnímu období, ve kterém se budou cítit pohodlně a které si budou moci ušpinit. Dále doporučujeme pláštěnku a gumáky. Z bezpečnostních důvodů je zakázáno dávat dětem deštník. Dle klimatických podmínek je potřeba oblečení doplnit i o vhodnou pokrývku hlavy. Každé dítě musí mít jiné oblečení do třídy a jiné na pobyt venku. Doporučujeme, abyste dávali dětem takové oblečení a obuv, které podporuje samostatnost dítěte.

Prosíme Vás, abyste všechny věci (hrneček na pití, hřeben, zubní kartáček, oděv, obuv) dítěti řádně podepsali.

Dítě

dnes, pátek 25. 6. 2021